post-title Web sitesi gerekli mi? https://www.erdekweb.com/wp-content/uploads/websiteyapim.jpg 2016-06-03 08:50:50 yes no tarafından gönderildi Kategoriler: Blog

Web sitesi gerekli mi?

tarafından gönderildi Kategoriler: Blog
Web sitesi gerekli mi?

Web sitesi gerekli mi?

Şirketinizi veya ürününüzü dünya çapında milyonlarca insana sunabilir ve potansiyel müşteri pazarınızı genişletebilirsiniz. Ayrıca profesyonel olarak hazırlanmış ve dünya standartlarında bir görsel arayüze sahip web siteniz, şirketinizin prestij ve popülaritesini de arttıracaktır.

+ Potansiyel müşterileriniz ürünlerinize ve hizmetlerinize senede 365 gün, günün 24 saati ulaşabilirler.
+ Web sitesi direktir: Internete istediğiniz ürünü, bilgiyi,yazıyı v.s. koyup, istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz.
+ Müşterilerinizden anında geri bildirim (feedback) alabilir ve değerlendirebilirsiniz. işinizi veya pazarlamanızı düzenleyebilirsiniz
+ Web sitenize bağlı E-mail ile dünya çapındaki bütün müşterilerinize anında cevap verebilirsiniz.
+ Müşterilerinize ürün veya hizmetlerinizle ilgili destek verebilir ve sürekli sorulan soruların cevaplarını yayınlayıp, müşterilerinizin çabuk cevap almalarını sağlayabilirsiniz.
+ Ürün veya hizmetleriniz hakkında ayrıntılı bilgi verebilirsiniz.
+ Şirketinizi sadece yazılarla değil, logonuzla, animasyonlarla, filmlerle, müziklerle hatta sesinizle bile sunabilirsiniz.

İmaj

İnternette büyük ve küçük şirket yoktur. Bütün firmalar aynı imkanlara sahiptir.
Web Sitesi yapmak şirket imajını yurt içinde ve dünya çapında yükseltir.

Fiyat

Kağıt tanıtım (katalog, broşür v.s.) sanal tanıtımdan çok daha pahalıdır. Sanal tanıtım internet çok daha fazla insan tarafından kullanılır.

Ayrıca web sitesi sadece potansiyel müşteri marketini arttırmak için yararlı değil, aynı zamanda varolan müşterilerinizede yardımcı olur.

Etkili bir web sitesinin Temel Unsurları nelerdir?

Etkili bir web sitesi yaratmak öncelikle;

+ Şirketinizin görsel olarak dünya standartlarında bir görünüme sahip olması ve sitenizi ziyaret eden potansiyel müşteri yada sizin konunuzla ilgisi olmayan insanları görsel olarak etkilemelidir. Bu şirketinizin güvenilirliğini görsel olarak ifade eder ve şirketinizin popülaritesini arttırır.
+ Web sitenizin en çok kullanılan arama motorlarına (Google.com,Yahoo.com, Altavista.com…) kayıtlarının bir sene boyunca her 2-3 ayda bir düzenli kayıt ve yenilemelerinin yapılması sitenizin kendi sektörünüzde diğer firmalardan çok daha fazla ziyaret edilmesini sağlar.
+ Site üzerinden ziyaretçi takibi çok önemlidir. Sitenizi ziyaret eden ve ürünlerinizle ilgilenen insanların konunuzla ilgili her türlü bilgiye ulaşıp istediklerinde anında bilgi alabilecekleri arayüzler yapılmalıdır. Ayrıca çeşitli kampanyalarla (hediye, çekiliş…) site ziyaretçilerinizi arttırarak belirli bir kontak veritabanı yaratıp bu veritabanındaki insanlarla periyodik iletişim sağlamak, sitenizin sürekli canlı olduğunu ve herkesin her an “dünyanın heryerinden” şirketinizle ilgili en güncel bilgileri alabileceklerini bilmelerini sağlar.
+ Şirket bünyesinden sürekli güncelleme yapılabilen bölümlerin yaratılması gerekir. Bu, şirket ürünlerinde yada hizmetlerinde olan değişiklik yada yenilikeri anında web sitenizden kullanıcılarınıza bilgi aktarımınızı sağlar.
Bayilerinizi ve müşterilerinizi, değişen ürün fiyatlarından, yeni ürün yada hizmetlerden ve firmanızda olan tüm yeniliklerden, sitenizde yaratılan kurumsala uygun bir biçimde, mailing yoluyla anında bilgilendirmenizi sağlayan projelerin eklenmesi gerekir. Bu, sitenizin sizi birçok zaman alan işlemlerden de kurtararak zaman kazanmanızı sağlar.
+ Şirketiniz bünyesinde, web sitesinden gelen geri bildirimlere (feedback) anında cevap verebilecek, güncel olayları web sitenize girebilecek, ürün/hizmet ve kampanya duyurularınızı varolan müşteri ve/veya bayilerinize belirli periyodlarla gönderecek bir birim oluşturulmalıdır. Böylece, elektronik ortama geçilerek, birçok şirket personelinin uzun zamanlar harcayarak yaptığı bu tarz işleri, tek bir personel normal işinden geri kalmayacak şekilde, birkaç tıklamayla halledebilir.

Hemen Arayın sizinde bir web siteniz olsun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüşler  |  Bilgi: Oluşturulmuş hiçbir öğe yok, lütfen biraz ekleyin.
Size nasıl Yardımcı olabiliriz?